مخزن آب پلی اتیلن مکعبی اصفهان

مخزن آب پلی اتیلن

امروزه در اکثر مکانها اعم از خانه ها  و کارخانجات استفاده از مخزن آب امری واجب است که این مخازن در اشکال مختلف نظیر استوانه ایی و مکعبی ساخته می شوند. جنس این مخازن از پلی اتیلن بوده و در استانهایی نظیر اصفهان و مازندران تولید شده و به بازار عرضه می گردد. این مخازن به دلیل مقاومت بالا و مقرون به صرفه بودن و همچنین ترکیب نشدن مواد سازنده این مخازن با مواد سوختی و همچنین با آب قابل شرب از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار هستند.

مخزن آب پلی اتیلن

این مخازن به صورت یک لایه و یا چند لایه و همچنین با چگالی بالا ساخته می شوند و مواد بکار رفته در ساخت این مخزنها از مقاومت بالایی برخوردار هستند تا با مایعات درون مخزن ترکیب نشوند تا ماهیت مایعات آن عوض نشود.

همچنین قابل ذکر است که مخزن ساخته شده تک لایه بیشتر برای مواد سوختی و مواد شیمیایی به کار می رود ولی مخزن ساخته شده چند لایه برای مصرف آب شرب است و دلیل چند لایه بودن آن هم، محافظت از آب شرب در برابر نور خورشید است.

کاربرد این مخازن علاوه بر ذخیره سازی آب شرب منازل در صنعت کشاورزی، در کارخانجات صنعتی، ذخیره سازی آب برای سازمان آتش نشانی، ذخیره سازی دارو و مواد شیمیایی در دارو سازی، استفاده در صنعت دام پروری و غیره است.

مخازن مکعبی به نسبت مخازن دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار است، چرا که این مخازن دو فاکتور مهم یعنی کیفیت بالا و قیمت مناسب را دارند که اگر اصول نگهداری رعایت شود عمر زیادی دارند.

در اکثر مواقع برای استفاده از مخزن آب پلی اتیلن باید نکاتی توجه کرد تا علاوه اسیب نرسیدن به مخزن، باعث افزایش طول عمر مخزن شویم، این موارد شامل:

 1. اندازه گیری درست محل نصب مخزن
 2. شیب نداشتن و کج نبودن محل نصب مخزن
 • قرار نداشتن مخزن در معرض شعله آتش و گرمای شدید
 1. قرار نداشتن و اجسام برنده
 2. بسته بودن درب مخزن تا جلبک در آن رشد نکند.

امروزه مخزن پلی اتلین را بیشتر به صورت مکعبی میسازند و روانه بازار می کنند، زیرا این مخازن حمل راحتی دارند و فضا کمتری را اشغال می کنند و به راحتی قابل نصب هستند.

شایان به ذکر است اکثر افراد زمانی به سراغ مخزن مکعبی می روند که مشکل جدی کمبود فضای نصب را داشته باشد و همچنین به خاطر اینکه مواد سازنده پلی اتلین در ساختن شکل مکعبی مخزن حجم زیادی به کار میرود از این رو قیمت مخازن مکعبی بیشتر از مخازن استوانه ایی است.

مخزنهای مکعبی به خاطر اینکه لایه لایه ساخته می شوند بسیار مناسب برای نگهداری آب شرب و داروها و مواد شیمیایی هستند و همچنین در برابر اسید بسیار مقاوم هستند در ادامه به چند مورد از نکان مثبت این مخازن اشاره می کنیم:

 • اشغال فضای کمتر
 • حمل و نقل آسان و راحت
 • مقاوم در برابر مواد اسیدی و بازی
 • انتقال حرارت پایین
 • ساخته شده از بهترین مواد

تفاوت اصلی مخزن تک لایه با مخزن سه لایه نوع کاربرد آنهاست و با توجه به اینکه مخازن تک لایه از مواد پلی اتیلن بی رنگ تولید شده به نسبت ظاهر شفافی دارند به طوری که سطح مایع داخل مخزن قابل مشاهده است.

مخازن سه لایه از سه لایه (لایه اول سفید، لایه دوم مشکی نفوذ ناپذیر در برابر نور و لایه سوم سفید تشکیل شده است که لایه مشکی به دلیل نفوذ ناپذیری ضد جلبک می باشد ) ولی مخازن سه لایه بدلیل داشتن لایه های رنگی مانع نفوذ نور خورشید به داخل مخزن می شود، در نتیجه آب در مخزن جلبک نمی زند.

دلیل اینکه پلی اتلین یک ماده بسیار مقاومی است و با هیچ ماده دیگر واکنشی شیمیایی انجام نمی دهد، بنابراین در ساخت مخازن اب شورب از این ماده استفاده می کنند.

همچنین قابل ذکر است به دلیل اینکه مخازن پلی اتیلن آب شور به صورت چند لایه و یک دست هستند از مقاومت زیاد برخوردار اند و همچنین به نسبت مخازن فلزی بسیار سبک هستند و همچنین میدانیم که آب با فلز واکنش انجام می دهد که این امر علاوه بر زنگ زدن مخزن باعث تغییر در مزه آب و یا ایجاد جلبک در درون مخزن فلزی می شود.

به همین جهت مخازن پلی اتیلن بسیار کاربردی تر، مقاوم تر و مقرون به صرفه تر به نسبت مخازن فلزی هستند. همان طور که قبلا ذکر شده مخازن پلی اتیلن از مقاومت بالایی برخوردار هستند  اگر از این مخزنها درست استفاده شود تا 25 سال عمر می کنند، اما ممکن است بنابر دلایلی به مخزن آسیب برسد و مخزن بشکند، یکی از مزیتهای بسیار خوب مخزن پلی اتیلن تعمیر دوباره آن است.

مخزن آب مکعبی اصفهان

در چند سال اخیر مخزن اب مکعبی به دلیل مزیتهای فراوانی که به همراه دارند بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته اند. بهترین شرکتهای ساخت این مخازن در استان اصفهان قرار دارند و به تمام نقاط کشور این مخازن را به فروش می رسانند. مخازن پلی اتیلن با توجه به نیاز مشتری در اشکال و کیفیتهای مختلف ساخته می شوند که در اینجا به چند موارد از آن اشاره می کنیم:

 1. مخازن خوابیده

این مخزنها در ابعاد و حجمهای مختلف و به صورت چند لایه و تک لایه در بازار هستند و به دلیل شکل ظاهری که ساخته شده اند فشار مایعات درون مخزن را به خوبی پخش می کنند، بنابراین اگر این مخازن برای صرف آب شرب باشد بهتر است در ارتفاع بلند نصب شود.

 1. مخازن عمودی

این مخازن همانند مخازن افقی دارای چند نوع هستند ولی به نسبت سایر مخازن از حجم کمتری برخوردار هستند، بنابراین در پشت بام توصیه نمی شود مگر اینکه پی آن محکم ساخته شود.

 • مخازن مکعبی

این نوع مخازن به مخازن کتابی یا آسان رو نیز معروف هستند برای آن دسته از مردمی بکار می آیند که فضا کافی برای نصب ندارند، مخصوصا امروزه که در فضای شهری فضای خانه ها کم است وجود این نوع مخازن بسیار پر رنگ هستند.

 • مخازن زیر پله ایی

این مخازن با توجه به نامشان پیداست برای زیر پله ها طراحی و ساخته شده اند و به نسب سایر مخازن ابعاد کمتری دارند.

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید مخازن پلی اتیلن آب از سایت ما اقدام کنید، ضمنا می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نموده و از قیمت محصول کسب اطلاع کنید و یا می توانید از مشاوران برای خرید متناسب با موقعیت خود راهنماییهای لازم را به نحو احسن دریافت نماید.

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
X
باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس با ما