مخزن پلی اتیلن سه لایه عمودی افقی 5000 لیتری

مخزن پلی اتیلن سه لایه

احتمالا همه ما حداقل یک بار مخزن پلی اتیلن سه لایه را از نزدیک دیده ایم اما اسمش را حالا می شنویم، این مخازن به شکلهای عمودی و افقی و با گنجایشهای مختلف از جمله 5000 لیتری، 4000 لیتری، 3000 لیتری، 2000 لیتری و غیره تولید و استفاده  می شود، برای نصب مخزن پلی اتیلن اگر قرار است مخزن در جای ثابت باشد سعی کنید جایی را انتخاب کنید که دسترسی به مخزن آسان باشد و سطحش کمی از زمین بالاتر باشد و تا جایی که می شود در معرض ماده شیمیایی نباشد

مخزن پلی اتیلن سه لایه عمودی

نکته  مهم برای تعیین محل مخزن این است که مکانی را انتخاب کنید تا اگر اتفاقی افتاد که مخزن شکست و یا سوراخ شد ماده داخل آن بیرون ریخت به وسایل دیگر آسیب نزند و یا ایجاد مشکل نکند سعی کنید مخزن را جایی نصب کنید که درب داشته باشد و بتوانید آن را قفل کنید نمونه مخزنهای افقی پشت نیسان نصب می شوند و همچنین پشت کامیونها و ماشینهای باربری دیگر و همچنین ماشینهای شهرداری که برای سمپاشی می روند اگر دیده باشید روی تریلر هم قابل نصب هستند.

اگر قرار است مخزن را روی کشنده ها نصب کنید دقت کنید تا مخزن به طور کامل سفت و محکم نصب شود، اگر بخواهیم از معایب مخازن پلی اتیلن صحبت کنیم باید بگوییم که اولا هر محصولی مزایا و معایبی دارد و این محصول هم از این قائله مستثنی نمی باشد، مخزنهای پلی اتیلن در برابر مخازن با جنسهای دیگر دوام بالاتری دارند و مدت زمان بیشتری می توان از آنها استفاده کرد اما پلی اتیلن قطعا نسبت به آهن آسیب پذیر تر است علیرغم اینکه وزن کمتری دارد و در حرارت بالا نسبت به آهن کمتر داغ می شود و نسبت به مخازن پلاستیکی هم دوام بالاتری دارد و وزنش تقریبا شبیه مخازن پلاستیکی است، طبیعی است که مخزنهای فلزی نسبت به مخزن پلی اتیلن دوام و مقاومت بالاتری در برابر آسیب و ضربه داشته باشند.

در این بخش به کاربرد و مزایای مخزنهای پلی اتیلن سه لایه در نوع عمومی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید، مخازن پلی اتیلن مزایای بسیاری دارند به طور مثال در همه شهرها قابل دسترسی هستند و همچنین به آسانی می شود آنها را حمل کرد، از دیگر مزایای دیگر این مخازن می شود به تنوع در سایز و گنجایش همچنین شکل آنها اشاره کرد مخازن با جنس پلی اتیلن در برابر ضربه مقاومت زیادی دارند از همین جهت عمرشان بالاست.

در واقع خیلی دیر از بین می روند و یا سوراخ می شوند و همچنین یکی از مزایای به شدت مهم این مخازن این است که تقریبا با اکثر مواد سازگارند و می شود برای نگهداری بسیاری از موادها از این مخازن استفاده کرد، همچنین از آنجایی که اطلاع دارید هزینه ای که بابت خرید مخزن پلی اتیلن پرداخت می کنید.

نسبت به مخزنهایی که جنسهای مشابه دارند خیلی کمتر است این مخزنها از جهت وزن سبک و راحت هستند و همین امر باعث شده خیلی راحت بتوان آنها را جابجا کرد و یک ماده ای به اسم آنتی یو وی در متریال این مخزنها استفاده شده که باعث می شود در برابر اشعه فرابنفش آسیب نبیند، برای تشخیص اندازه مخازن به مقدار نیاز خود توجه کنید اما تجربه ثابت کرده است چند مخزن با سایز کوچک در استفاده و تعمیر و حمل و نقل و غیره مناسب تر از یک مخزن بزرگ است.

مخزن پلی اتیلن سه لایه افقی

در ادامه مطالب گفته شده سعی می کنیم به سوالات متداول درباره مخزنهای پلی اتیلنی سه لایه در نوع افقی آن پاسخ دهیم، شاید ندانید دمایی که مخزن پلی اتیلن در هوای گرم می تواند تحمل کند تقریباً ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد و در سرما هم تا درجه انجماد هیچ گونه مشکلی برای مخزن ایجاد نخواهد شد اگر دمای مواد داخل مخزن بیشتر از ۵۵ درجه باشد احتمال اینکه مخزن را کمی ضعیف کند وجود دارد البته پیشنهاد می شود اگر قرار است مخزن را در مناطق جنوب و آب و هوای گرمسیری نصب کنید.

یک سایه بان که جلوی آفتاب را بگیرد درست کنید، سایبان علاوه بر اینکه باعث می شود حرارت و دمای مخزن خیلی بالا نرود می تواند از آسیبهای اشعه ماورای بنفش جلوگیری کند قبل از اینکه مخزن را بخرید نسبت به چگالی ماده ای که قرار است در آن بریزید اطلاعات کامل را کسب کنید مقدار ضخامت مخزن و مدل طراحی آن برای استفاده و طول عمر مخزن نکته بسیار مهم است، از مخزنها در مکانهای مختلف استفاده می شود به همین جهت در شکلهای متنوع طراحی می شود تا برای همه نیازها پاسخ داشته باشد.

انواع مخزن عمودی که به آن مخزن ایستاده هم می گویند و یا مخزنهای افقی که بین فروشندگان مخزن خوابیده هم مرسوم است از دیگر انواع مخزنها می توان به نوع زیرپله، قیفی، زوک و کروی، مادولار و مخزنهای سمپاش، مخزن کتابی و مکعبی اشاره کرد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.

مخزن پلی اتیلن سه لایه 5000 لیتری

حتما می دانید که باید قبل از تهیه مخزن از جنس پلاستیک و یا پلی اتیلن نسبت به نیاز خود آگاهی لازم پیدا کنید، که آیا سه لایه بودن آن مهم است؟ و اینکه ظرفیت مخزن مورد نیاز شما باید بیش از مخزن 5000 لیتری باشد؟ اگر دوست دارید بدانید مخازن پلی اتیلن به چه صورت تولید می شوند.

ادامه مطالب را بخوانید مخازن پلی اتیلن پس از آن که ماده اولیه تولید می شود قالب گیری شده و تبدیل به مخزن می شوند ترکیب ماده ها پلیمر پودری یک سری مواد محافظ در برابر اشعه ماورای بنفش است معمولاً مخزن را داخل یک قالب که دو تکه است می ریزند و قالب را می بندند و داخل یک کوره داغ می گذارند تا کاملا پخته شود سپس قالبها را به یک قسمت که به آن اتاق خنک کننده  می گویند می برند وقتی دما کاهش پیدا می کند مخزن تولید شده به آرامی از قالب خود جدا می شود.

امیدواریم مطالب گفته شده درباره مخزنهای پلی اتیلنی مفید فایده بوده باشد و بتواند شما را در تشخیص مخزن مورد نیازتان راهنمایی بکند، اما اگر همچنان سوالی در ذهنتان است که پاسخش در مطالب نبود مشاورین ما همه روزه آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی و مشاوره به شما عزیزان هستند که می توانید از طریق همین سایت با آنها ارتباط بگیرید.

همچنین برای تهیه محصولات مورد نظرتان می توانید براحتی از محصولات با کیفیت و استاندارد ما سفارش دهید و در کنار مرغوبیت کلا به قیمت متعارف آن را تهیه کنید همچنین اگر قصد دارید مخازن را بصورت عمده خریداری کنید، با ثبت سفارش قیمت محصولات هم به صورت عمده با شما محاسبه خواهد شد.

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
X
باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس با ما