صادرات مخازن پلی اتیلن تک لایه

مخازن پلی اتیلن از محصولات بسیار مهمی می باشند که امروزه از آنها در صنایع مختلفی که با آب و سیالات مختلف سر و کار دارند؛ استفاده بسیاری به عمل می آید. این مخازن در تنوعی از سایز، جنس و مدل موجود بوده و به خوبی جوابگوی تمام مصرف کنندگان بوده اند. برای نمونه می توان به مخازن پلی اتیلن تک لایه اشاره کرد که دارای لایه ضد یو وی بوده و امروزه با توجه به مشخصات عالی خود توانسته به آمار صادرات بالایی دست یابد.

صادرات مخازن پلی اتیلن تک لایه

انواع مخازن پلی اتیلن تک لایه

انواع مخازن پلی اتیلن تک لایهمنظور از مخازن پلی اتیلن، تانکر هایی است که جنس آنها از ماده پلی اتیلن بوده که این ماده اولیه دارای چگالی فوق العاده ای می باشد.
امروزه انواع مخازن پلی اتیلن را به صورت مخازن تک لایه تا چند لایه تولید کرده که از پرکاربردترین آنها می توان به مخازن تک لایه اشاره کرد.
این دسته از مخازن، خود به نمونه های دیگری، البته از نظر شکل ظاهری دسته بندی شده که اگر بخواهیم انواع مخازن تک لایه بر اساس شکل یا مدل را نام ببریم؛ شامل گزینه های زیر خواهند شد:

 1. مخازن پلی اتیلن تک لایه به شکل ثابت عمودی: این نوع از مخازن، به صورت استوانه ای بوده که یا به شکل ساده و یا به شکل قیفی وجود دارد؛ این مخازن را می توان بر روی انواعی از سطوحی که صاف بوده و در نتیجه دارای اطمینان کافی هستند؛ نصب کرد و مورد استفاده قرار داد؛ قابل ذکر است که مخازن فوق را روی شاسی نیز می توان مورد نصب قرار داد.
 2. مخازن پلی اتیلن به شکل ثابت افقی: این مخازن نیز به از نوع استوانه ای برخوردار بوده و مجهز به بازو هایی در زیر مخزن می باشند که موجب نگه داشتن این مخازن به شکلی ثابت و مطمئن خواهد شد؛ گفتنی است مخازن تک لایه افقی را هم می توان روی شاسی نصب کرد و در نهایت استفاده های لازم را از آن به عمل آورد.

در کنار موارد فوق که ذکر شد؛ می توان نوع دیگری از دسته بندی را برای انواع مخازن پلی اتیلن تک لایه که به صورت سفید و رنگی نیز قابل مشاهده هستند؛ می توان بر اساس حجم و ظرفیت موجود انجام داد که در این صورت شامل چنین نمونه هایی خواهند شد:

 • مخزن پلی اتیلن ۱۰۰ لیتری
 • مخزن پلی اتیلن ۲۰۰ لیتری
 • مخازن پلی اتیلن ۳۰۰ لیتری
 • مخازن پلی اتیلن ۵۰۰ لیتری
 • مخزن ۷۵۰ لیتری
 • مخزن ۱۰۰۰ لیتری
 • مخزن ۱۵۰۰ لیتری

مخازن پلی اتیلن تک لایه چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مخازنی که امروزه در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع غذایی، دارویی و … بسیار پر اهمیت ظاهر گشته است؛ مخزن پلی اتیلن تک لایه می باشد.
این مخزن دارای اتصالاتی بوده که باعث می شوند تا ورود و خروج آب و انواع سیالات در آن، به راحتی انجام گرفته و در نتیجه نحوه کار را برای کاربران راحت می سازند.

اما موضوعی که می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم؛ ویژگی مخازن تک لایه پلی اتیلن می باشد.
برای اینکه به پاسخ درباره اینکه مخازن پلی اتیلن تک لایه چه ویژگی هایی دارد؟ برسید؛ می توانید با دنبال کردن گزینه های زیر، به این جواب دست پیدا کنید:

 1. این مخازن که امروزه در عرصه مصرف بسیار متداول و رایج گشته اند؛ از مواد پلی اتیلن ۱۰۰ درصد درجه یک ساخته شده اند.
 2. مخازن مورد نظر با لایه مقاوم و مناسب خود که همان لایه پلی اتیلن می باشد؛ فرصت را برای رشد باکتری و جلبک از آنها گرفته و در نتیجه سیالاتی کاملاً قابل اطمینان را درون خود نگهداری خواهند کرد.
 3. ساختار استاندارد و خوب مخازن تک لایه پلی اتیلن باعث شده تا بتوانند در مقابل عوامل خورنده مانند مواد اسیدی و بازها، مقاوم ظاهر شوند.
 4. مجهز به لایه محافظ یو وی بوده و بنابراین امکان آسیب آنها در برابر اشعه مضر خورشید وجود نخواهد داشت.
 5. در مخازن فوق نشانه های سیب سلامت از سازمان غذا و دارو و همچنین نشان استاندارد دیده می شود که نشان از اصل بودن آنها دارد.
 6. بر روی مخازن تک لایه می توان در صورت نیاز، برش ها و سوراخ هایی را ایجاد کرد؛ در ضمن امکان نصب راحت انواع اتصالات، شیر و شناور به آن هم وجود دارد.
 7. مخازن مذکور قادر به نگهداری انواع مایعات خوراکی و غیر خوراکی در نهایت صحت و سلامت، بدون تغییر در مزه و کیفیت آنها بوده و در نتیجه آنها را برای مصارف گسترده آماده می نمایند.

مهم ترین علل استفاده از مخازن پلی اتیلن تک لایه

مهم ترین علل استفاده از مخازن پلی اتیلن تک لایهمخازن تک لایه یا تک جداره پلی اتیلن، امروزه بسیاری از نیازهایی که در حوزه های گوناگون به وجود آمده را پوشش داده و ضرورت غیر قابل انکاری را به وجود آورده اند.
اما اگر بخواهیم مهم ترین علل استفاده از مخازن پلی اتیلن مذکور را مورد بررسی قرار دهیم؛ می توان این علل را در مزیت های ناشی از این مخازن جستجو کرد.
به عبارت دیگر، مخازن مورد نظر با برخورداری از این مزیت هاست که حالا مورد استفاده گسترده در زمینه های مختلف قرار گرفته اند:

 • مخازن تک لایه در اشکال متعددی موجود بوده و این خود یک امتیاز عالی است برای اینکه دست کاربران برای کار با آن باز باشد و در نتیجه محدودیتی را از این مخازن نمی توان مشاهده کرد.
 • مخازن مورد نظر، در برابر فشارهای مختلف، مقاومتی کافی را از خود بروز داده و با برخورداری از انعطاف پذیری فوق العاده، می توانند حتی به صورت تانک زیر زمینی هم مورد استفاده قرار گیرند؛ در این صورت رطوبت حاصل از زمین هم به کیفیت و شکل آنها، خللی را وارد نخواهد کرد.
 • مخازن تک لایه در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف هم سازگاری از خود بروز داده و بنابراین از این جهت نیز بدون محدودیت عمل می کنند.
 • همچنین مواد و سیالات شیمیایی ای که در مخازن فوق نگهداری می شوند؛ با وجود غیر فعال بودن ماده پلی اتیلن و عدم واکنش پذیری آن، مانند روز اول باقی خواهند ماند.
 • از این مخازن، چه در نوع سفید و چه در نوع رنگی آن، هم در فضاهای سرپوشیده می توان استفاده کرد و هم از آنها در فضا های باز سردسیر، گرمسیر و معتدل کاربرد به عمل آورد.

موارد نامبرده کافی است تا بتوانید به مهمترین دلایل کاربرد مخزن تک لایه پلی اتیلن در صنایع و حرفه های مختلف پی ببرید.

شرکت های تولید کننده مخازن پلی اتیلن تک لایه در ایران

در حال حاضر شرکت های بسیاری را در ایران می توان دید که به تولید مخازن تک لایه پلی اتیلن پرداخته و اقدامات شایسته و مناسبی را در رابطه با عرضه این محصولات انجام داده اند.
در واقع تلاش شرکت های فوق به این دلیل است که بتوانند نیاز های به وجود آمده از این محصول را به خوبی تحت پوشش قرار داده و در نتیجه روند تولید را با توجه به میزان درخواست های موجود که بالا می باشد؛ پیش ببرند.

خوشبختانه تعداد چنین شرکت هایی در داخل کشور، بسیار زیاد بوده و همه‌ آنها در کنار هم و به همت نیرو های پر تلاش خود توانسته اند تا کنون در عرصه تولید انواع مخازن پلی اتیلن از جمله مخزن تک لایه موفق عمل کنند.
حتی برخی از این شرکت های فعال که حوزه کاری گسترده تری را به خود اختصاص داده و برند های معتبر تری را دارا می باشند؛ توانسته اند در کنار تامین مخازن پلی اتیلن برای مصرف کنندگان داخلی، آنها را برای خریداران خارجی نیز تا حد زیادی تامین نمایند.

همچنین باید عنوان داشت شرکت های تولید کننده فعال و برتر در ایران با به روز نمودن تولیدات خود توانسته اند مخازن تک لایه را علاوه بر شکل های افقی و عمودی، در اشکال دیگری نیز ارائه نمایند که هر یک مشخصات و مزیت های خاص خود را به همراه دارند.
حال برای اینکه کمی بیشتر با انواع اشکال جدید از مخازن تک لایه تولید شده در کشور آشنا شوید؛ بهتر است که گزینه های زیر را دنبال نمایید:

 1. مخازن تک لایه پلی اتیلن به صورت مکعبی: این نوع از مخازن از طراحی پیشرفته تری نسبت به مخازن تک لایه عمودی و افقی بهره مند بوده و مواد اولیه بیشتری هم برای تولید آنها به کار رفته در نتیجه با قیمت بالاتری همراه می باشند؛ مزیت این مخازن در این است که می توان از مکان های کم عرض و باریک هم آنها را عبور داد.
 2. مخازن تک لایه به صورت زیر پله ای: این مخازن در حوزه های خانگی استفاده شده و بنابراین می توان آنها را مورد نصب در زیر پله قرار داد و در نتیجه از آن برای تامین آب شرب سالم استفاده کرد؛ در تولید این نوع مخازن از لوله تقویت کننده بهره برده و به همین دلیل دارای ساختاری ایده آل می باشد.
 3. مخازن تک لایه پلی اتیلن قیفی: این نوع را به عنوان مخازن پلی اتیلن مخروطی یا مخازن زوک نیز شناخته و قیفی که در پایین مخزن قرار گرفته؛ باعث تخلیه راحت انواع مایعات خواهد شد؛ حجم های موجود از آن نیز شامل مخازن ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ لیتری می شود.

روش صادرات مخازن پلی اتیلن تک لایه به ترکیه

روش صادرات مخازن پلی اتیلن تک لایه به ترکیهیکی از محصولات پر مزیت ایرانی برای صادرات به کشور هایی همچون ترکیه که از همسایگان ایران به شمار می آید؛ محصولات پلی اتیلن در انواع مختلف می باشد.
مانند مخازن پلی اتیلن که بعد از مواد و مشتقات نفتی، در رده های برتر صادرات به این کشور قرار گرفته و حجمی از تقاضا و درخواست را به دنبال داشته اند.
به عبارت دیگر تمامی محصولات پلی اتیلن از جمله مخازن، منجر به افزایش تجارت و مبادلات صادراتی گسترده بین ایران و ترکیه شده و از این راه درآمد های ارزی قابل توجهی را برای کشور ما به وجود آورده اند.

اکنون موضوعی که قصد داریم در این بخش و در رابطه با ارسال مخازن پلی اتیلن به ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم؛ روش صادرات مخازن تک لایه به این کشور می باشد.
در این خصوص باید اعلام داشت که ترکیه از کشور های هم مرز با ایران به شمار آمده و مسافت بین این دو از جهت حمل و نقل مخازن مذکور، کم است و بنابراین نیازی به انجام صادرات از طریق روش های هزینه بردار مانند صادرات هوایی نخواهد بود.
حالا با استفاده از مرزهای آبی بین ایران و ترکیه می توان به راحتی و البته با هزینه بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل هواپیمایی، صادرات مخازن پلی اتیلن به آن را به انجام رساند.

به علاوه لازم است به آمار های کلی صادرات مخازن پلی اتیلن از ایران به ترکیه اشاره شود که نشان داده در سال ۹۸ رشد چند درصدی نسبت به سال قبل آن در این حوزه اتفاق افتاده و البته که می توان صادراتی بیش از این درصد را برای سال جاری نیز متصور بود.
پس اگر بخواهیم در یک نتیجه گیری، از دلایل صادرات مخازن تک لایه پلی اتیلن به ترکیه نیز نام ببریم؛ می توان این موارد را در خصوص آن نام برد:

 1. نزدیک بودن مسیر های ارتباطی و حمل و نقل میان دو کشور ایران و ترکیه
 2. مقرون به صرفه بودن هزینه های ناشی از صادرات مخازن پلی اتیلن

فروش ویژه مخازن پلی اتیلن تک لایه

اکنون در هر یک از مراکز فروش مخازن تک لایه که به فروش ویژه این محصول پرداخته و بدین سبب خریداران بسیاری را با خود همراه ساخته اند؛ می توان انواعی از مخازن پلی اتیلن درجه یک و درجه دو را مشاهده و بر حسب نیاز آنها را انتخاب کرد.
لازم است گفته شود مخازن پلی اتیلن درجه یک که امروزه در معرض فروش و عرضه فراوان گذاشته شده و همیشه با آمار قابل ملاحظه ای از تقاضا روبرو می باشند؛ با تکیه بر مواد اولیه بسیار عالی یا مواد فود گرید، مراحل شکل گیری را طی کرده و از استاندارد های کافی برخوردار می باشند.
بنابراین می توان آنها را برای مصارفی همچون نگهداری آب شرب مورد استفاده قرار داد.
همچنین باید اضافه کرد که این مخازن از خواص مکانیکی فوق العاده ای برخوردار بوده و بنابراین اگر بگوییم که در رتبه اول فروش قرار گرفته اند، بیراه نگفته ایم. 

اما مخازن دیگری که به نمایش برای فروش گذاشته شده اند؛ مخازن برخوردار از مواد بازیافتی بوده و بنابراین می توان آنها را برای هر مصارفی جز نگهداری آب آشامیدنی و مایعات خوراکی مورد کاربرد قرار داد.
این مخازن با توجه به اینکه از مواد درجه پایین تری ساخته شده ند؛ دارای قیمت ارزانتری بوده و البته که همه خریداران نمی توانند آن را انتخاب کنند؛ بلکه تنها خریداران مجاز به انتخاب می باشند که نیاز آنها متناسب با همین مخازن باشد.
بنابراین شما نیز باید ابتدا نیاز خود را سنجیده و سپس دست به انتخاب بزنید؛ اگر هم نیاز به راهنمایی پیش از خرید دارید؛ می توانید با کسب کمک از مشاورین فروش متخصص، هر نوع سوالی که داشته باشید را پرسیده و در آخر با آگاهی بیشتری انتخاب و خرید خود را انجام دهید. 

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
X
باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس با ما