تولید مخازن پلی اتیلن | صادرات آن به کشورهای آفریقایی

تولید مخازن پلی اتیلن با سه روش روتومولدینگ، بادی، اکستروژن و دستی می باشد. مخزن آب پلی اتیلن روتومولدینگ به صورت عمده بعد از پودر کردن گرانول های پلی اتیلن مخصوص فرایند بادی و درون قالب هایی با اشکال از پیش تعیین شده ریخته شده و در سه جهت مختلف تحت حرارت و چرخش قرار می گیرند. هم زمان با چرخش قالب درون کوره، پودر پلی اتیلن بر دیواره نشسته و ذوب می گردد و با خارج شدن مخزن آب پلی اتیلن در تهران از قالب و سرد شدن شکل نهایی مخزن آب پلی اتیلن قابل مشاهده می باشد.

تولید مخازن پلی اتیلن در ایران

صنعت تولید مخازن پلی اتیلن برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ توسط یک شرکت نروژی در ایران شهرستان نکا پایه گذاری شد و تا پایان دهه ی ۶۰ تنها واحد تولیدی مخازن پلی اتیلن در ایران بود.

تا این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقبال جوانان خلاق ایرانی به جهت خود کفایی کشور و ورود به تکنولوژی روز دنیا در اوایل دهه ی ۷۰ با همکاری چند نفر از افراد متخصص و محقق اولین و بزرگترین دستگاه روتیشنال مولدینگ ایران به ظرفیت تولید مخازن حداکثر ۱۲۰۰۰ لیتر در شهرستان ارومیه راه اندازی شد.

با استقبال بی نظیری که از طرف مصرف کنندگان محصولات به این روش به عمل آمده در نیمه دوم سال های دهه ۷۰ چندین کارخانه در ایران شروع به ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن نمودند تا این که شخصی در سال ۷۸ طی عقد قراردادی با یکی از شرکت های تولید مخازن موفق به طراحی و ساخت بزرگترین دستگاه روتیشنال در دنیا می شود.

ضمنا تمام تکنولوژی آن کاملا بومی سازی شده بود و با پیشرفت علوم و تکنولوژی در دنیا شیوه تولید مخازن هم دچار تحول شد.به نحوی که دستگاه های قدیمی به دلیل محدودیت های فنی و سرعت پایین تولید جای خود را به دستگاه های جدید دادند.
اکثر مخزن آب پلی اتیلن تولید شده با استفاده از فرایند روتومولدینگ چند لایه تولید می شوند، حال اگر می خواهید بدانید تولید مخازن پلی اتیلن در ایران و صادارات آن به کشور های آفریقایی چگونه است، در این خصوص همراه باشید.

صادرات مخازن پلی اتیلن به کشور های آفریقایی

صادرات مخازن پلی اتیلن در شرکت های مختلف که از معتبرترین تولیدکنندگان مواد پلی اتیلن جهان و ایران هستند تامین می گردد. این شرکت ها در ایران توانسته اند در سال های اخیر نیاز اکثر کشورهای همسایه از جمله افغانستان، عراق، کشورهای آسیای میانه و کشورهای آفریقایی را در زمینه لوله و اتصالات پلی اتیلن تامین نمایند.

در حال حاضر این شرکت ها با اکثر پروژه های سازندگی و مطرح ملی کشورهای همسایه در زمینه تامین لوله های پلی اتلین شبکه های آبرسانی تحت فشار، سیستم های آتش نشانی و هم چنین سیستم های فاضلاب صنعتی همکاری می نمایند.

در عصر ارتباطات اطلاع از روش های جدید تولید کار چندان مشکلی نیست هم زمان با اکثر کشورهای صنعتی در ایران نیز خطوط تولید نوین طراحی و ساخته شد.

برتری روش های جدید نسبت به تکنولوژی قدیم نیاز روز افزون جامعه به محصولات تولیدی ما را بر آن داشت که طراحی و ساخت یکی از مدرن ترین خطوط تولید مخازن پلی اتیلن را راه اندازی کنیم.

با توجه به آگاهی از معایب و ضعف های روش های قدیمی و نیاز بازار خط جدید از کارایی بالایی برخوردار است و با کیفیت ترین مخزن آب و مشخصات مخازن پلی اتیلن درجه یک را تولید که قابل رقابت با محصولات کشور های تولید کننده مخازن پلی اتیلن اروپایی و آمریکایی می باشد.

مرکز توزیع مخازن پلی اتیلن

 • مراکز توزیع مخازن پلی اتیلن با همکاری کارشناسان ارشد مدیریت، عمران و آب و پلیمر پا به عرصه تولید مخازن پلی اتیلن، تولید مخزن پلاستیکی، مخزن پلی اتیلن افقی و مخزن عمودی پلی اتلین، مخازن پلاستیک و اجرای مخازن سوخت، مواد شیمیایی، آب و فاضلاب گذاشتند و هم اکنون در کارنامه درخشان خود اجرای بیش از ۱۴۰ پروژه در سطوح ملی و استانی را دارند.
 • برای سفارش و خرید منبع آب درجه یک پلی اتیلن از مراکز توزیع این محصول در درجه اول باید از یک کارشناس در مورد محل نصب و ظرفیت آن مشورت گرفت.
 • بهتر است این کارشناش از محل نصب بازدید کند و بعد به صورت حضوری و آنلاین می توانید محصول مورد نظر را سفارش دهید.
 • مشاوران و کارشناسان مربوطه در مورد نحوه خرید و سفارش آن راهنمایی های لازم را با توجه به شرایط محیطی به مشتریان ارائه می دهند.
 • این مراکز توزیع همواره اجناس مرغوب و درجه یک و بهترین مخزن آب تولید شده را به مشتریان خود عرضه می کنند و دارای حمل کالا به سراسر کشور می باشند.
 • خرید آنلاین مخازن پلی اتیلن از شرکت توزیع مخازن پلی اتیلن نیز امکان پذیر است و قیمت عمده مخزن آب برای مشتری مقرون به صرفه تر است. برخی از  فروشگاه مخازن پلی اتیلن، محصولاتشان دارای گارانتی تعویض نیز می باشد.

پرفروش ترین منبع آب در بازار ایران

پر فروش ترین منبع آب در بازار ایران مخزن پلی اتیلن است. مخزن پلی اتلین در ظرفیت های مختلفی با توجه به نوع کاربرد و موارد استفاده از آن در طرح ها و مدل های مختلفی تولید شده است.

امروزه استفاده از منبع پلی اتیلن در کشاورزی و صنایع مختلف و نیز در مناطق کم آب به یک ضرورت تبدیل شده است.

نگه داری طولانی مدت آب و یا مایعات دیگر میتواند توجیه مناسبی برای خرید آن به صورت عمده و به طور گسترده در داخل کشور و یا کشورهای همسایه باشد.

انواع منبع پلی اتیلن در شهرهای مختلف صنعتی از قبیل اصفهان یا تبریز تولید می شوند و در تمام نقاط کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

مخازن پلی اتلین به دلیل مقاومت بالا در تمام نقاط جغرافیایی و آب و هوایی کشور می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و از کیفیت عالی و مثال زدنی بهره مند می باشد.

بهترین برند مخازن پلی اتیلن ایرانی و خارجی در بازار

بهترین برندمخازن پلی اتیلن ایرانی و خارجی در بازار فعالیت خود را بر اصل ابداع، احترام به مصرف کننده و تولید مخازن پلی اتیلن در حد استاندارد روز دنیا در چهارچوب کمی و کیفی مطلوب آغاز به کار نمودند. مخزن پلی اتیلن ساخت ایران می تواند با محصولات مشابه خارجی از هر نظر برابری و رقابت می کند.

معروفترین مخازن پلی اتیلن که در مصارف مختلف از جمله مصارف صنعتی و یا خانگی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 • مخزن پلی اتیلن افقی
 • مخزن پلی اتیلن عمودی (ایستاده)
 • مخزن پلی اتیلن زیر پله
 • مخزن پلی اتیلن مکعبی یا کتابی
 • مخزن پلی اتیلن قیفی

این برندها سعی دارند که بهترین مخازن پلی اتیلن را به صورت انبوه تولید نمایند و توانسته اند بهترین مخازن پلی اتیلن را در اشکال و طرح های متنوعی بنا به سلیقه مصرف کننده تولید کنند و به تجارت انواع مخازن پلی اتیلن بپردازند.

طراحی مدرن مخازن پلی اتیلن در کارخانجات پیشرفته

طراحی مدرن مخازن پلی اتیلن در کارخانجات پیشرفته انجام می شود. بهترین تولید کننده مخازن پلی اتیلن برای طراحی مدرن مخازن پلی اتیلن از مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های تولیدی استفاده می کند.

روش های مختلفی نیز برای تهیه این منبع ها وجود دارد که یکی از این روش ها، فرایند قالب گیری دورانی نام دارد که در صنعت با کمک این روش می توان با دوام ترین مخازن را طراحی و تولید کرد.

هم چنین علاوه بر تجهیزات گران قیمت، کارخانه تولیدی مخازن پلی اتیلن برای تولید این محصول به نیروی انسانی حرفه ای، دانش و فضای مناسب برای تولیدات خود نیاز دارد.

مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن

معایب مخازن پلی اتیلن را به طور کلی می توان حساسیت پذیری آن ها نسبت به نور خورشید بیان کرد. مخازن پلی اتیلن به علت وجود ترکیبات پلیمری حساس به اشعه ماورا بنفش در ساختار خود نسبت به اشعه خورشید حساس بوده و در صورت مجاورت طولانی مدت با نور خورشید می توانند تضعیف و خشک شوند.

مشکل دیگر در رابطه با شکسته شدن مخازن پلی اتیلن این است که پس از شکسته شدن معمولا تعمیر آن ها و استفاده دوباره از آن ها توصیه نمی شود چرا که خطر از دست دادن آب و ایجاد خسارات مختلف را به همراه دارند.

در چنین شرایطی توصیه می شود مخزن را به کلی با یک مخزن جدید تعویض کنید. جهت پیشگیری از شکستگی مخازن پلی اتیلن آن ها را در مکان های سرپوشیده و به دور از نور خورشید قرار دهید تا ده ها سال بتوانید از آن ها استفاده کنید.

مزایای مخازن پلی اتیلن شامل مقاومت بالا در مقابل خوردگی، مقاومت در برابر تابش اشعه یو وی، دوام بالا و عمر طولانی، قابیلت استفاده در مناطق گرمسیر و سرد سیر، مناسب جهت نگه داری آب و انواع مواد شیمیایی و بهداشتی، قابلیت استفاده در صنایع و منازل مسکونی، قابلیت تولید متنوع، نصب آسان، عدم نشت و مخزن آب ارزان قیمت است.

نمایندگی فروش مخزن آب در سراسر کشور

اعطای نمایندگی مخازن پلی اتیلن کار دقیق و مهمی برای هر کارخانه می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد تا کارخانه اقدام به این کار کند. بازار فروش مخازن پلی اتیلن همواره از سود متعارف و خوبی برخوردار می باشد.

یکی از شهر های مهم و البته استراژیک کشور برای این محصول شهر شیراز می باشد. با توجه به این که شرکت های تولید مخزن آب از روش های گوناگونی برای تولید این محصول اعم از تک لایه و سه لایه بهره می برند.

لذا قیمت تمام شده محصولات این شرکت ها بسیار مناسب و رقابتی می باشد. یکی از فواید قیمت مناسب و رقابتی داشتن حاشیه سود مناسب برای نمایندگی های این شرکت ها می باشد.

کیفیت بالای مخازن پلی اتیلن به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت بالای مخازن پلی اتیلن به چه عواملی بستگی دارد؟ خریدار مخازن پلی اتیلن در مورد کیفیت باید به برچسب هایی که روی مخزن درج می شود توجه کند. با نگاهی به برچسب می توان از مواد کاربردی در محصول مطلع شد.

کیفیت موادی که در تولید مخازن پلاستیکی به کار می روند هم بسیار حائز اهمیت است. کیفیت محصول یکی از نکات مورد توجه خریداران می باشد و خریدار می تواند با بررسی کیفیت محصول مورد نظر خود را انتخاب نماید.

قبل از خرید مخزن پلاستیکی باید در مورد مواد تشکیل دهنده مخزن مورد نیاز کاملا تحقیق کرد. با وجود تنوع بالای مواد موجود در بازر، تولیدکنندگان معتبر از یک نوع مواد برای ساخت مخازن پلاستیکی استفاده می کنند.

مهم ترین عمده فروشان مخازن پلی اتیلن در تهران

مهم ترین عمده فروشان مخازن پلی اتیلن در تهران برای مصارف مختلف زیر عمده فروشی می کنند:

 • آب رسانی به مکان های مختلف
 • ذخیره آب شرب
 • نگه داری مواد بهدلشتی و دارویی
 • ذخیره و انتقال فاضلاب های خانگی

عمده فروشی این کالا به صورت نقد و یا به شکل مدت دار به فروش می رسد که هر کسی بسته به توان خود یکی از این شیوه ها را انتخاب می کند.

انواع مخزن پلی اتیلن بر اساس کاربردشان ساخته شده و سپس توسط مراکز آن پخش و توزیع می شود. این محصولات به شیوه های مختلف توزیع می شوند که برخی از روش ها عبارتند از:

 • پخش غیر مستقیم از طریق واسطه ها
 • پخش اینترنتی، پخش مویرگی
 • پخش عمده
 • پخش مستقیم از کارخانه
 • پخش فروشگاهی و جزئی

مراکز توزیع کننده این محصول که در زمینه فروش مخازن پلی اتیلن در تهران فعالیت دارند این تجهیزات را به صورت رایگان در سطح شهر تهران ارسال می کنند، این مخازن کاربردشان در شیوه زندگی امروزه که آپارتمان نشینی است دارای فروش بالایی می باشد.

خرید مخازن پلی اتیلن نصف قیمت

برای خرید مخازن پلی اتیلن نصف قیمت چند راه وجود دارد. خرید این مخازن در حجم بالا باعث می شود که تخفیف خوبی از فروشنده بگیرید و همین طور هزینه ارسال رایگان می شود. هم چنین با جستجو در سایت های اینترنتی معتبر می توان مخازن پلی اتلین حراج شده و نصف قیمت را پیدا کرد و خرید.

یک راه دیگر برای خرید مخازن پلی اتیلن نصف قیمت خرید مستقیم و بی واسطه این کالا از کارخانه های تولید کننده این محصول است. قیمت جهانی مخازن پلی اتیلن تحت تاثیر قیمت دلار است.

کشور های تولید کننده مخازن پلی اتیلن در جهان

در سال ۲۰۱۶ تولید جهانی پلاستیک به ۳۳۵ میلیون تن رسید که ۶۰ میلیون تن آن تنها در اروپا تولید می شود. چین یکی از بزرگترین تولید کننگان پلاستیک در جهان است که حدود یک چهارم تولید جهانی را تشکیل می دهد.

واردات پلاستیک از چین به ایالات متحده به طور مداوم در حال افزایش است و دلیل اصلی آن رشد صنعت پلاستیک چین می باشد که واسه شرکت های کارآمدتر تولید کننده پلاستیک با کیفیت بالا حاصل شده است.

پلاستیک ها در انواع وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار می گیرند و حتی جایگزین مواد دیگری مانند چوب، فلز و شیشه نیز شده اند. به عنوان مثال پلی استر در صنعت نساجی، پلی وینیلیدین کلرید در صنعت بسته بندی مواد غذایی، فلز در صنعت تانکر و سوله سازی و پلی کربنات برای عینک و دیسک های فشرده استفاده می شوند.

 

 

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
X
باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس با ما